Jesienne aktualności

19 października Grodziski Chór Bogorya wziął udział w Ogólnopolskim Dniu Edukacji Muzycznej PWM, który miał miejsce w ZPSM nr 1 przy ul. Miodowej w Warszawie. Najpierw odbyły się półtoragodzinne warsztaty dla dyrygentów chórów z naszym udziałem, a wieczorem wystąpiliśmy na koncercie, zamykającym seminarium. To już drugi raz, kiedy nasz zespół został zaproszony do uczestnictwa w ogólnopolskiej imprezie, skierowanej do profesjonalistów.

8 października 2017 r. Grodziski Chór Bogorya otrzymał pierwsze miejsce i statuetkę „Złotej Pochodni” na IX Międzynarodowym Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie i Koziegłowach, który odbywał się w dniach 7 i 8 października. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w zabytkowym kościele parafialnym w Koziegłowach, a koncert galowy z ogłoszeniem wyników w Bazylice Jasnogórskiej. Był to nasz trzeci występ na tym festiwalu. W jego poprzednich edycjach w 2014 i 2015 r. otrzymaliśmy „Srebrne Pochodnie”.

Informacje o chórze

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska, Barbara Kucharczyk i Alicja Krasińska.

Gościliśmy chór Antara Korai

Trudno nam odmówić fascynacji Hiszpanią: poprzedni sezon zakończyliśmy w Barcelonie, a kolejny otworzyliśmy koncertami z chórem Antara Korai z Alcorcón koło Madrytu. Chór Antara Korai przyjął Bogoryę u siebie na początku czerwca 2013 r. Spędziliśmy wtedy sporo czasu z hiszpańskimi rodzinami, a wieczorem daliśmy wspólny koncert w miejscowym Teatrze Buero Vallejo. Na początku września 2017 r. odbyła się rewizyta, w ramach której nasze chóry spotkały się na kolacji integracyjnej w Grodzisku Mazowieckim i dwukrotnie wystąpiły:

- 8 września o godz. 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim
- 9 września o godz. 19.30 w Kościele Seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54 w Warszawie

Dyrygowali Juan Antonio Jiménez i Marcin Łukasz Mazur.

Kontakt

Telefon: +48 660 799 011
Fax: +48 22 734 79 01

Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w
Centrum Kultury
w sali konferencyjnej na II piętrze
we wtorki i piątki w godz. 17:30-19:00

Media społecznościowe

Facebook