ZŁOTY DYPLOM WE WŁOCŁAWKU

29 kwietnia 2022 r. Grodziski Chór Bogorya wyjechał do Włocławka na I Ogólnopolski Konkurs Organowego Akompaniamentu Liturgicznego i Muzyki Chóralnej Surrexit Vere.

Po przyjeździe chór zaśpiewał w kościele św. Józefa, gdzie został bardzo życzliwie przyjęty, a występ stanowił ostatnią fazę przygotowań do konkursowych zmagań. Sam konkurs odbył się 30 kwietnia w kościele św. Stanisława, a ogłoszenie wyników nastąpiło wieczorem we włocławskiej katedrze.

Grodziski Chór Bogorya zdobył złoty dyplom oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu wielkanocnego (za antyfonalnie zaśpiewany utwór Regina caeli laetare Michaela Praetoriusa), plasując się w ścisłej czołówce konkursu, w którym uczestniczyło 18 chórów z całej Polski.

LISTOPADOWE TULIPANY

W listopadzie Grodziski Chór Bogorya otrzymał 2. miejsce w kategorii chórów w XIX Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie.

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy naszym chórzystkom!!!

Mamy nadzieję, że jest to początek sukcesów naszego zespołu, odbudowanego po zeszłorocznym kryzysie pandemicznym.

CHÓR W CZASACH ZARAZY...

Próby Grodziskiego Chóru Bogorya – jak wszystkie aktywności kulturalne w kraju i na świecie – w marcu bieżącego roku zostały zawieszone. Nie wiemy kiedy zaczniemy razem śpiewać i czy przed wakacjami jeszcze się spotkamy.

Wbrew słowom łacińskiej sentencji „inter arma silent Musae”, w myśl których pozornie podczas pandemii muzy milczą, połączonymi siłami nagraliśmy „Piosenkę dla tych, którzy chcą być blisko” autorstwa Heleny i Tadeusza Robaszyńskich-Jańców, napisaną już po zawieszeniu działalności szkół i placówek kulturalnych.

Tym wspólnym, wielopokoleniowym nagraniem dajemy wyraz łączących nas więzi, naszej radości z chóralnego muzykowania, chęci przebywania razem i podejmowania nowych wyzwań. ZAPRASZAMY DO POSŁUCHANIA NASZEJ PRODUKCJI!!!

INFORMACJE O CHÓRZE

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska i Barbara Kucharczyk.

KONTAKT

Telefon: +48 660 799 011
Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II piętrze

Grupa młodsza (klasy 1-6):
wtorek i piątek, 16.30-17.15

Chór koncertujący (od 7 klasy):
wtorek i piątek, 17.30-19

Media społecznościowe

Facebook   soundcloud