Wiosenne aktualności

W dniach 7-8 IV 2018 r. odbędzie się I Grodziski Festiwal Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych, którego organizatorem jest Grodziski Chór Bogorya. Na nasze zaproszenie w Festiwalu wezmą udział: Chór La Musica z Lublina, Chór Canzonetta PSM im. Fr. Chopina w Warszawie, Chór PSM im. I. J. Paderewskiego w Żyrardowie oraz Chór PSM im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim.

W ramach festiwalu odbędą się warsztaty dla chórzystów i dwa koncerty w sali widowiskowej CK: 7 IV o godz. 17.30 oraz 8 IV o godz. 17.00. Podczas koncertów chóry zaprezentują własny repertuar, a 8 IV także utwory wspólnie przygotowane podczas warsztatów. Serdecznie zapraszamy na koncerty!

Informacje o chórze

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska, Barbara Kucharczyk i Alicja Krasińska.

Pod koniec zeszłego roku...

19 października Grodziski Chór Bogorya wziął udział w Ogólnopolskim Dniu Edukacji Muzycznej PWM, który miał miejsce w ZPSM nr 1 przy ul. Miodowej w Warszawie. Najpierw odbyły się półtoragodzinne warsztaty dla dyrygentów chórów z naszym udziałem, a wieczorem wystąpiliśmy na koncercie, zamykającym seminarium. To już drugi raz, kiedy nasz zespół został zaproszony do uczestnictwa w ogólnopolskiej imprezie, skierowanej do profesjonalistów.

8 października 2017 r. Grodziski Chór Bogorya otrzymał pierwsze miejsce i statuetkę „Złotej Pochodni” na IX Międzynarodowym Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie i Koziegłowach, który odbywał się w dniach 7 i 8 października. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w zabytkowym kościele parafialnym w Koziegłowach, a koncert galowy z ogłoszeniem wyników w Bazylice Jasnogórskiej. Był to nasz trzeci występ na tym festiwalu. W jego poprzednich edycjach w 2014 i 2015 r. otrzymaliśmy „Srebrne Pochodnie”.

Kontakt

Telefon: +48 660 799 011
Fax: +48 22 734 79 01

Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w
Centrum Kultury
w sali konferencyjnej na II piętrze
we wtorki i piątki w godz. 17:30-19:00

Media społecznościowe

Facebook