HU, HU, HA, NASZA ZIMA ZŁA

Pieśni Legionów Piłsudskiego

Od września 2018 r. Grodziski Chór Bogorya intensywnie pracował nad przygotowaniem programu złożonego z 14 pieśni legionowych. Piosenki te zostały dwukrotnie wykonane i w 2019 r. mają zostać nagrane na CD Wydawnictwa Triangiel, które jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu. Podczas koncertów, które odbyły się 11 listopada w Centrum Kultury oraz 24 listopada w Kościele MB Nieustającej Pomocy, chór wystąpił w specjalnie wypożyczonych na tę okazję strojach ludowych. W jednej z piosenek w rolę ułana gościnnie wcielił się Antek Ripper, uczeń PSM im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

CD Grodziski Chóru Bogorya 2015-2018

W październiku 2018 r. ukazała się kolejna płyta kompaktowa Grodziskiego Chóru Bogorya, zawierająca 21 utworów a cappella i z towarzyszeniem instrumentów, nagranych na zakończenie trzech ostatnich sezonów artystycznych.

INFORMACJE O CHÓRZE

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska, Barbara Kucharczyk i Alicja Krasińska.

WYJAZD NA KONCERTY DO BERLINA

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. Grodziski Chór Bogorya wybrał się na koncerty do Niemiec. Wyjazd do Berlina był rewizytą u Orkiestry Dętej AirPlay, prowadzonej przez Karstena Zweinigera. Dziewczęta wystąpiły trzykrotnie: w Barnim-Gymnasium, w nowej sali koncertowej Gimnazjum Muzycznego im. J.F. Haendla oraz w Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma przy Breitscheidplatz. Wszystkie koncerty były bardzo udane i zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność.

Oprócz koncertów chór sporo czasu przeznaczył na zwiedzanie stolicy Niemiec. Na program turystyczny złożyły się muzea: Altes Museum i Story of Berlin, a także centrum Berlina, przejażdżka statkiem po Sprewie i taras widokowy na dachu Reichstagu.

KONTAKT

Telefon: +48 660 799 011
Fax: +48 22 734 79 01
Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II piętrze

chór przygotowawczy - klasy 1-6:
wtorek i piątek, 16.30-17.30

chór koncertujący:
wtorek i piątek, 17.30-19

Media społecznościowe

Facebook