JESIEŃ IDZIE, NIE MA NA TO RADY

Nagroda Wydawnictwa "Pani Twardowska"

Sezon artystyczny 2019-2020 rozpoczęliśmy koncertem w Domu pod Królami w Warszawie, siedzibie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, gdzie 10 X 2019 r. miała miejsce gala wręczenia nagród Wydawnictwa Pani Twardowska. W tym roku statuetkami "Bursztynowych Nutek" zostali uhonorowani prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska i nasz dyrygent, Marcin Łukasz Mazur. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Portugalia

W terminie od 22 do 27 czerwca 2019 r. Grodziski Chór Bogorya przebywał w Portugalii, gdzie wraz z miejscowymi partnerami dał trzy koncerty. Pierwszy z nich miał miejsce 23 czerwca w siedzibie stowarzyszenia Lisboa Cantat wraz z tamtejszym chórem dziecięcym i młodzieżowym. Przed koncertem odbyły się warsztaty chóralne, podczas których połączone zespoły wspólnie pracowały nad utworem Verdes são os campos do tekstu Camoesa. Drugi koncert, 24 czerwca, na którym zaszczycił nas swą obecnością ambasador RP p. Jacek Junosza Kisielewski, odbył się w Sali Galowej Ministerstwa Finansów Portugalii w samym centrum miasta, przy Praça do Comércio. Ten galowy wieczór zbiegł się z jubileuszem 300. występu Grodziskiego Chóru Bogorya. Po raz ostatni zaśpiewaliśmy 26 czerwca w kościele Matki Bożej Łaskawej (Nossa Senhora das Mercês) razem z chórem dziecięcym AMAC – Akademii Muzycznej Przyjaciół Młodzieży. Także przed tym koncertem odbyły się warsztaty, podczas których oba chóry pracowały nad techniką wokalną i ćwiczyły utwór Verdes são os campos, który został wykonany wspólnie w połowie koncertu.

Oprócz muzykowania dziewczęta z Bogorii miały zorganizowany bogaty program turystyczny, na który złożyły się: centrum Lizbony z Praça do Comércio, punkt widokowy Miradouro de Graça, katedra Sé, wieża Belém, Klasztor Hieronimitów oraz muzea: płytek ceramicznych azulejo i fado. Krótkiego relaksu dostarczył chórowi wypad na plażę w miejscowości Estoril, gdzie zresztą byliśmy jedynymi plażowiczami. Należy tu zaznaczyć, że w przeciwieństwie do panujących w kraju tropikalnych upałów – w Lizbonie temperatura była lekko powyżej 20 stopni i często padał deszcz. Jednak ani pogoda ani napięty program nie stanowiły problemu dla Grodziskiego Chóru Bogorya, który znakomicie śpiewał i wyjazd do Lizbony może zaliczyć do swoich najważniejszych sukcesów. Realizacja wyjazdu była możliwa dzięki szczodrości naszych sponsorów: MTG Agri-Rol, Rabugino i Canpol-Babies. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Pieśni Legionów

W czerwcu 2019 r. ukazała się płyta CD z pieśniami Legionów Piłsudskiego, wydana przez Wydawnictwo Triangiel, zawierająca studyjne nagranie 14 pieśni legionowych, nad którymi Grodziski Chór Bogorya pracował jesienią 2018 r. Od listopada do kwietnia 2019 r. program pieśni Legionów został trzykrotnie wykonany na koncertach, a nagranie zostało zrealizowane od grudnia do lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

INFORMACJE O CHÓRZE

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska, Barbara Kucharczyk i Alicja Krasińska.

KONTAKT

Telefon: +48 660 799 011
Fax: +48 22 734 79 01
Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II piętrze

chór przygotowawczy - klasy 1-6:
wtorek i piątek, 16.30-17.30

chór koncertujący:
wtorek i piątek, 17.30-19

Media społecznościowe

Facebook   soundcloud