LISTOPADOWE TULIPANY

W listopadzie Grodziski Chór Bogorya otrzymał 2. miejsce w kategorii chórów w XIX Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie.

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy naszym chórzystkom!!!

Mamy nadzieję, że jest to początek sukcesów naszego zespołu, odbudowanego po zeszłorocznym kryzysie pandemicznym.

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY!

Wprawdzie od ostatniego występu publicznego minął już rok, ale cały czas pracujemy i szykujemy się do powrotu na estrady.

W grudniu ubiegłego roku zespoły działające w Centrum Kultury nagrały DVD, na którym znajdują się dwa nagrania z udziałem Grodziskiego Chóru Bogorya.

Dziewczęta w domach telefonami i komputerami nagrały ścieżki do playbacku Młodzieżowej Orkiestry Dętej, które później zostały zmontowane na DVD. Płytę można otrzymać w Centrum Kultury lub u dyrygenta chóru.

CHÓR W CZASACH ZARAZY...

Próby Grodziskiego Chóru Bogorya – jak wszystkie aktywności kulturalne w kraju i na świecie – w marcu bieżącego roku zostały zawieszone. Nie wiemy kiedy zaczniemy razem śpiewać i czy przed wakacjami jeszcze się spotkamy.

Wbrew słowom łacińskiej sentencji „inter arma silent Musae”, w myśl których pozornie podczas pandemii muzy milczą, połączonymi siłami nagraliśmy „Piosenkę dla tych, którzy chcą być blisko” autorstwa Heleny i Tadeusza Robaszyńskich-Jańców, napisaną już po zawieszeniu działalności szkół i placówek kulturalnych.

Tym wspólnym, wielopokoleniowym nagraniem dajemy wyraz łączących nas więzi, naszej radości z chóralnego muzykowania, chęci przebywania razem i podejmowania nowych wyzwań. ZAPRASZAMY DO POSŁUCHANIA NASZEJ PRODUKCJI!!!

INFORMACJE O CHÓRZE

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska i Barbara Kucharczyk.

KONTAKT

Telefon: +48 660 799 011
Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II piętrze

Grupa młodsza (klasy 1-6):
wtorek i piątek, 16.30-17.15

Chór koncertujący (od 7 klasy):
wtorek i piątek, 17.30-19

Media społecznościowe

Facebook   soundcloud