ODCZAROWANIE PANDEMII – WYJAZD DO MIĘDZYRZECZA WOŁOSKIEGO

 15 czerwca 2022 r. Grodziski Chór Bogorya udał się w pierwszą od czasów pandemii podróż zagraniczną, której celem było Międzyrzecze Wołoskie na Morawach. Wyjazd ten był odnowieniem partnerstwa z tamtejszym chórem Coro Valacco, który jeszcze pod starą nazwą Basové G przyjmował nas w 2015 r., a rok później był naszym gościem.

 Nasz chór wyruszył w podróż w środę po szkole, a pierwszy nocleg dziewczęta spędziły w Bytomiu, żeby we czwartek od rana udać się w dalszą drogę. W Czechach przewidziany był intensywny program: już pierwszego dnia chór zwiedził stare miasto i muzeum kapeluszy w Nowym Jiczynie, potem wspiął się do ruin zamku w Starym Jiczynie. Stamtąd udał się do Międzyrzecza Wołoskiego gdzie zwiedził bardzo interesujące obserwatorium astronomiczne. Dzień zakończył się próbą w miejscu koncertu.

 W piątek rano był czas wolny, potem spacer po starym centrum Międzyrzecza, wyjście na zakupy i na obiad do restauracji. Po obiedzie chwila odpoczynku, próba w kościele i wspólny koncert z Coro Valacco pod dyr. Jany Krchákovej w kościele ewangelickim – najdłuższy i chyba najlepszy ze wszystkich naszych dotychczasowych występów. Punktem kulminacyjnym koncertu było wspólne wykonanie chorału „A na zemi upokojení” na zakończenie koncertu.

 Sobota była przeznaczona na całodzienną wycieczkę do skansenu budownictwa ludowego w Rożnowie i na piękną górę Radhoszcz, na której poprzednia generacja chórzystek była już w 2015 r. Niedziela znowu była dość intensywna: rozpoczęła się od występu na mszy św. w Belotinie, po której chór pojechał zwiedzić zamek Helfštýn. Po półtoragodzinnym zwiedzaniu ruin zamku Grodziski Chór Bogorya posilił się pizzą i wybrał się w podróż powrotną do domu.

ZŁOTY DYPLOM WE WŁOCŁAWKU

 29 kwietnia 2022 r. Grodziski Chór Bogorya wyjechał do Włocławka na I Ogólnopolski Konkurs Organowego Akompaniamentu Liturgicznego i Muzyki Chóralnej Surrexit Vere.

 Po przyjeździe chór zaśpiewał w kościele św. Józefa, gdzie został bardzo życzliwie przyjęty, a występ stanowił ostatnią fazę przygotowań do konkursowych zmagań. Sam konkurs odbył się 30 kwietnia w kościele św. Stanisława, a ogłoszenie wyników nastąpiło wieczorem we włocławskiej katedrze.

 Grodziski Chór Bogorya zdobył złoty dyplom oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu wielkanocnego (za antyfonalnie zaśpiewany utwór Regina caeli laetare Michaela Praetoriusa), plasując się w ścisłej czołówce konkursu, w którym uczestniczyło 18 chórów z całej Polski.

INFORMACJE O CHÓRZE

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska i Barbara Kucharczyk.

KONTAKT

Telefon: +48 660 799 011
Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II piętrze

Grupa młodsza (klasy 1-6):
wtorek i piątek, 16.30-17.15

Chór koncertujący (od 7 klasy):
wtorek i piątek, 17.30-19

Media społecznościowe

Facebook   soundcloud