MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY!

Wprawdzie od ostatniego występu publicznego minął już rok, ale cały czas pracujemy i szykujemy się do powrotu na estrady.

W grudniu ubiegłego roku zespoły działające w Centrum Kultury nagrały DVD, na którym znajdują się dwa nagrania z udziałem Grodziskiego Chóru Bogorya.

Dziewczęta w domach telefonami i komputerami nagrały ścieżki do playbacku Młodzieżowej Orkiestry Dętej, które później zostały zmontowane na DVD. Płytę można otrzymać w Centrum Kultury lub u dyrygenta chóru.

CHÓR W CZASACH ZARAZY...

Próby Grodziskiego Chóru Bogorya – jak wszystkie aktywności kulturalne w kraju i na świecie – w marcu bieżącego roku zostały zawieszone. Nie wiemy kiedy zaczniemy razem śpiewać i czy przed wakacjami jeszcze się spotkamy.

Wbrew słowom łacińskiej sentencji „inter arma silent Musae”, w myśl których pozornie podczas pandemii muzy milczą, połączonymi siłami nagraliśmy „Piosenkę dla tych, którzy chcą być blisko” autorstwa Heleny i Tadeusza Robaszyńskich-Jańców, napisaną już po zawieszeniu działalności szkół i placówek kulturalnych.

Tym wspólnym, wielopokoleniowym nagraniem dajemy wyraz łączących nas więzi, naszej radości z chóralnego muzykowania, chęci przebywania razem i podejmowania nowych wyzwań. ZAPRASZAMY DO POSŁUCHANIA NASZEJ PRODUKCJI!!!

PORTUGALIA

W terminie od 22 do 27 czerwca 2019 r. Grodziski Chór Bogorya przebywał w Portugalii, gdzie wraz z miejscowymi partnerami dał trzy koncerty. Pierwszy z nich miał miejsce 23 czerwca w siedzibie stowarzyszenia Lisboa Cantat wraz z tamtejszym chórem dziecięcym i młodzieżowym. Przed koncertem odbyły się warsztaty chóralne, podczas których połączone zespoły wspólnie pracowały nad utworem Verdes são os campos do tekstu Camoesa. Drugi koncert, 24 czerwca, na którym zaszczycił nas swą obecnością ambasador RP p. Jacek Junosza Kisielewski, odbył się w Sali Galowej Ministerstwa Finansów Portugalii w samym centrum miasta, przy Praça do Comércio. Ten galowy wieczór zbiegł się z jubileuszem 300. występu Grodziskiego Chóru Bogorya. Po raz ostatni zaśpiewaliśmy 26 czerwca w kościele Matki Bożej Łaskawej (Nossa Senhora das Mercês) razem z chórem dziecięcym AMAC – Akademii Muzycznej Przyjaciół Młodzieży. Także przed tym koncertem odbyły się warsztaty, podczas których oba chóry pracowały nad techniką wokalną i ćwiczyły utwór Verdes são os campos, który został wykonany wspólnie w połowie koncertu.

Oprócz muzykowania dziewczęta z Bogorii miały zorganizowany bogaty program turystyczny, na który złożyły się: centrum Lizbony z Praça do Comércio, punkt widokowy Miradouro de Graça, katedra Sé, wieża Belém, Klasztor Hieronimitów oraz muzea: płytek ceramicznych azulejo i fado. Krótkiego relaksu dostarczył chórowi wypad na plażę w miejscowości Estoril, gdzie zresztą byliśmy jedynymi plażowiczami. Należy tu zaznaczyć, że w przeciwieństwie do panujących w kraju tropikalnych upałów – w Lizbonie temperatura była lekko powyżej 20 stopni i często padał deszcz. Jednak ani pogoda ani napięty program nie stanowiły problemu dla Grodziskiego Chóru Bogorya, który znakomicie śpiewał i wyjazd do Lizbony może zaliczyć do swoich najważniejszych sukcesów. Realizacja wyjazdu była możliwa dzięki szczodrości naszych sponsorów: MTG Agri-Rol, Rabugino i Canpol-Babies. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

INFORMACJE O CHÓRZE

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur.

Z zespołem pracują także Anna Asińska, Barbara Kucharczyk i Alicja Krasińska.

KONTAKT

Telefon: +48 660 799 011
Email: mlmazur@bogorya.pl

Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II piętrze

Grupa młodsza (klasy 1-6):
wtorek i piątek, 16.30-17.15

Chór koncertujący (od 7 klasy):
wtorek i piątek, 17.30-19

Media społecznościowe

Facebook   soundcloud